Головна / Всесвіт / Стівен Хокінг: «Експерименти з «частинкою Бога» можуть спровокувати кінець світу»

Стівен Хокінг: «Експерименти з «частинкою Бога» можуть спровокувати кінець світу»

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Оцініть статтю!)
Загрузка...
 
 

Всесвітньо відомий британський фізик застерігає вчених від спроби побудувати потужніший адронний коллайдер. Бозон Хіггса, елементарна фізична частинка, названа екзальтованими журналістами «частинкою Бога», несе в собі феноменальну руйнівну міць, — так вважає один із найвідоміших учених і популяризаторів природничих наук професор Стівен Хокінг.

foto_cikavosti_09.09.2014-04_resized

На високому енергетичному рівні бозон може викликати просторово-часовий колапс, який в мільйонну частку секунди зруйнує всесвіт. «Це не буде боляче, ми нічого не встигнемо відчути, — але ми нічого не можемо з цим зробити», — попереджає вчений.

Читайте також: Ідеї Стівена Хокінга доступною мовою

Бозон Хіггса є мірою всього сущого, оскільки визначає розміри і форму об’єктів у Всесвіті, однак він може перейти в стан «катастрофічної паузи», якщо фізики розженуть Великий адронний колайдер до дуже високих оборотів. Фактично, єдиним захистом від подібного сценарію є те, що вченим не вдалося створити апарат критичної потужності, яку він оцінює в 100 мільярдів гігаелектронвольт.

Виступ Стівена Хокінга було приурочено до виходу нової книги Starmus, в якій зібрані лекції відомих вчених і астронавтів.

 
Loading...
comments powered by HyperComments