Главная / Здоров'я / Африканська їжа за два тижні убезпечила від раку кишечника

Африканська їжа за два тижні убезпечила від раку кишечника

 
 

Перехід на дієту африканських хліборобів всього за два тижні різко знизило число біомаркерів ризику раку товстої і прямої кишки. Навпаки, у африканців, які харчувалися багатої тваринними білками американською їжею, шанси отримати колоректальний рак істотно зросли. Про підсумки медичного експерименту вчені розповіли на сторінках журналу Nature Communications, а коротко про дослідження повідомляє The Independent.

02-05-15-foto-600x400-1

Вчені знайшли в Піттсбурзі (штат Пенсільванія) 20 добровольців (афроамериканців) і перевели їх на дієту сільських жителів Квазулу-Наталь (ПАР).

Їжа африканців багата клітковиною, бідна жирами, її основу становить кукурудза, овочі, фрукти та зернобобові. 20 мешканців Квазулу отримали можливість перейти на типовий американський раціон — сосиски з яловичини і млинці на сніданок, гамбургери і картопля фрі на обід, м’ясний рулет з рисом на вечерю.

http://go.ad2upapp.com/afu.php?id=869299
Всі учасники пройшли колоноскопію (обстеження товстої кишки за допомогою спеціального зонда) до і після експерименту.

Лікарів цікавили насамперед ознаки запальних процесів і поліпи — аномальне розростання тканин над слизовою оболонкою, яку часто вважається індикатором ризику раку. На початку дослідження поліпи були виявлені у десяти американців, у африканців ж їх не було.

Вже через два тижні експерименту в кишечнику американців спало запалення і зменшилася кількість біомаркерів ризику раку (єдиним негативним наслідком сільській дієти стали надмірні гази). Навпаки, у африканців ризик колоректального раку виріс.

«Масштаб змін вразив нас. Ми думали зафіксувати невеликі локальні зсуви — але ніяк не таку дзеркальну картинку», — заявив провідний автор дослідження Стівен Про»Кіф (Stephen O»Keefe).

Поміняти харчові пристрасті і таким чином знизити ризик розвитку злоякісних пухлин у кишечнику ніколи не пізно, додав учений.

Читайте також: 

Крім біомаркерів, дуже сильно змінився склад мікрофлори кишечника. У жителів США, які харчувалися кукурудзяними коржиками, бамією і помідорами, мікроби почали виробляти більше бутиратів — ці речовини відомі своїми антираковими властивостями.

Навпаки, в кишечнику африканців зросла концентрація канцерогенну жовчної кислоти.

Дослідники підкреслюють важливу роль мікрофлори кишечника — сполучної ланки між дієтою і ризиком раку.

Натхнення: http://www.nanonewsnet.ru/

 
comments powered by HyperComments