Главная / Всесвіт / Planetary Society проведе випробування космічного апарату з сонячним вітрилом

Planetary Society проведе випробування космічного апарату з сонячним вітрилом

 
 

Planetary Society готується випробувати космічний апарат, запропонований легендарним астрономом (і засновником Planetary Society) Карлом Саганом. Судно називається LightSail і використовує сонячне вітрило для руху. Цікава конструкція була успішно випробувана на Землі, але тепер її чекають випробування у верхніх шарах атмосфери, де особливу увагу буде приділено розгортання величезних майларових вітрил в польоті.

a63364c377218b646f00eedb3aed0e79

Технології сонячного вітрила спираються на добре зрозумілу річ космічного польоту. Хоча світло не має маси, воно має імпульс, який можна передати судну. Космічні агентства використовують цей принцип з перших днів космічних польотів. Звичайно, ефекти сонячного світла на малих космічних апаратах практично не проявляються, але LightSail буде оснащений великими листами з майлара. Коли фотони стикаються з матеріалом сонячного вітрила, частина їх поглинається, а частина відбивається. Це створює невеликий тиск на парус — достатня, щоб підштовхнути сам апарат.

http://go.ad2upapp.com/afu.php?id=869299
Сонячне вітрило вже використовувалося в космосі; Японія і США вже розгортали невеликі сонячні вітрила раніше. LightSail, однак, буде мати майларовий парус в 32 квадратних метри. На додаток до вітрила, апарат повинен оснащуватися системою зв’язку, батареями, сонячними панелями, бортовим комп’ютером та іншими забезпеченням. Все це вміщається в крихітний корпус 3U Cubesat (супутник-кубик) розміром з буханець хліба.

Сонячні вітрила потрапляють в ту ж категорію, що й технології іонного двигуна: їх тяга дуже мала, але вони надзвичайно ефективні. У випадку з сонячним вітрилом, вам взагалі не потрібно ніяке паливо, тому його ефективність у деякому роді нескінченна, якщо не враховувати тривалий час розгону. Ви отримуєте силу в декілька ньютонів навіть з гігантського сонячного вітрила, тому деякі проекти міжпланетних вітрил включають площі набагато більші — у сотні або тисячі квадратних метрів. Вчені до цих пір працюють над тим, як розгорнути щось такого розміру.

Читайте також: 

Гігантські сонячні вітрила можуть досягати гарної швидкості, якщо дати їм достатньо часу. Вважається, що великий сонячний парус може досягти значної частини від швидкості світла. Деякі з запропонованих проектів передбачають розгін до 20 000 метрів в секунду під час перельоту до однієї з планет.

Зонд LightSail, що працює на Linux, не буде достатньо великим, щоб відправитися до інших планет Сонячної системи, але стане кроком у цьому напрямку. Майбутні випробування, заплановані на 20 травня, пройдуть на достатній висоті над Землею, щоб розгорнути вітрила і перевірити систему. Потім апарат впаде. Якщо все піде за планом і вітрило розгорнеться як потрібно, Planetary Society буде готуватися до реальної місії в квітні 2016 року.

Натхнення: hi-news.ru

 
comments powered by HyperComments