Людина

Чому мужчини брешуть жінкам?

Вчені з’ясували – любов змушує людину частіше говорити неправду. В організмі закоханих людей виробляється гормон окситоцин, який сприяє брехні.

muzchyna_breshe_450

Інтернаціональна команда вчених з ізраїльського Університету Бен – Гуріона і Університету Амстердама в Нідерландах встановила, що під впливом гормону окситоцину люди значно частіше говорять неправду. Окситоцин нерідко називають гормоном любові або ніжності, так як він виділяється в організмі під час позитивних життєвих вражень, наприклад, в стані сильної закоханості або відразу після народження дитини.

 

До останнього часу гормон любові було прийнято пов’язувати з чесністю і довірою, але тепер з’ясовується, що через високий рівень окситоцину люди частіше брешуть. Вчені залучили групу добровольців, частина яких отримала спрей з окситоцином, а друга частина плацебо. Виявилося, що добровольці з першої групи під впливом гормону кохання частіше шахраювали під час спеціальної комп’ютерної гри, причому досить грубо і без всяких вагань. Правда, робили вони це тільки тоді, коли виграш забезпечував фінансову вигоду їх коханим.

Читайте також: 

“Для того, щоб оберігати емоційний спокій інших людей людині іноді доводиться приховувати правду і вести себе не дуже етично, – говорять дослідники. – Якщо ви любите якусь людину, то навряд чи станете травмувати її неприємною, жорстокою правдою. Навпаки, ви будете намагатися її приховати. Тепер ми встановили, що це пояснюється окситоцином – нейропептидом, який сприяє виробленню почуття прихильності і співпраці з іншими людьми. Даний гормон збільшує швидкість, з якою людина приймає рішення збрехати, особливо якщо ця брехня, на її думку, йде під благо близьким. Якщо ж неправда стосується тільки власної вигоди, то тут окситоцин ніякого ефекту не надає”.

Натхнення: healthvesti.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button