Главная / Здоров'я / Чим корисне молоко: унікальні властивості цього звичного продукту

Чим корисне молоко: унікальні властивості цього звичного продукту

 
 

Про те, що молоко корисний продукт, батьки твердили нам з самого дитинства. Але ось чим корисне молоко – пояснювали далеко не кожній дитині. Тому ми вирішили пролити світло на корисні властивості цього звичного продукту.

Чому молоко корисно дітям?

Для дітей молоко корисно, в першу чергу, високим вмістом кальцію. Головне завдання цього макроелементу – забезпечувати міцність і здоров’я наших зубів і кісток. Дітям, у період активного росту кісткових тканин, пити молоко необхідно кожен день.

Для довідки
Цікавий факт: в знежиреному молоці кальцію майже в два рази більше, ніж у незбираному.

Білки молока знаходяться в найлегшій для засвоєння організмом формі, тому відмінно засвоюються дитячим організмом. Крім того, молоко містить легкозасвоювані сполуки кальцію і фосфору, а також вітамінів А, В2, D в оптимально збалансованому складі. Одночасне надходження в організм вищеперелічених харчових речовин сприяє підвищенню захисних сил організму дитини від різних несприятливих факторів зовнішнього середовища.

Продукти молока є важливою складовою дитячого раціону у віці до 1 року. Всім мамам необхідно враховувати цей факт.

Чим корисне молоко для дорослих?

Кальцій, яким багате молоко, корисний і необхідний і дорослим. Чоловікам – для росту м’язів і міцного скелета, жінкам – для запобігання передчасного старіння, літнім людям, для підвищення імунітету. Наявність у молоці вітаміну D забезпечує практично повне засвоєння кальцію організмом.

Завдяки збалансованості кальцію і вітаміну D молоко є продуктом номер один в харчуванні при остеопорозі.

Але не кальцієм єдиним корисно молоко. Нашому організму для боротьби з різними інфекціями необхідні імуноглобуліни, які утворюються з білка. І як раз білок, який міститься в молоці, засвоюється організмом набагато краще, ніж з іншої білкової їжі. Крім того, білок — головний будівельний матеріал для м’язів. Недарма багато спортсмени вживають після тренувань молочні коктейлі. Адже під час фізичної активності протеїн в м’язовій тканині руйнується — і для його відновлення потрібне білкове підживлення.

Молочні продукти всі корисні, якщо вони не містять всіляких добавок — фруктових наповнювачів і тп. Якщо є непереносимість лактози, молоко слід вживати з зеленим чаєм або замінити його на кисломолочні продукти.

Читайте також: 

 

Калій, якого в молоці теж предостатньо, підтримує кислотно-лужну рівновагу крові і водний баланс організму, бере участь в передачі нервових імпульсів і необхідний для синтезу білка, він ще грає важливу роль в розширенні судин та зниження артеріального тиску.

Коров’яче молоко містить більше 20 вітамінів. Найбільше в ньому порівняно дефіцитного вітаміну В2 (рибофлавіну). Це головний вітамін енергетичного обміну: перетворює жири і вуглеводи в енергію, а також покращує стан шкіри.

Молоко володіє здатністю знижувати кислотність шлункового соку, тому цей продукт є ідеальним засобом у боротьбі з печією, яку, як правило, провокує підвищена кислотність шлунка. Корисно молоко і при гастриті з підвищеною кислотністю і виразці шлунка і дванадцятипалої кишки.

Не можна не згадати і про користь молока для нервової системи. Продукт містить такі амінокислоти як фенілаланін і триптофан, які надають заспокійливу дію на організм. Недарма одним з найпоширеніших народних рецептів для лікування безсоння є склянка теплого молока з медом, випита за годину до сну.

Крім всіх перерахованих вище корисних властивостей хочеться сказати, що молоко – це просто смачно. Цей продукт широко використовується в кулінарії в складі різних страв. З них можна готувати смачні каші, соуси, десерти. З нього виходять прекрасні сири, йогурти та сирні продукти. Зрештою, можна просто пити молоко з печивом, та отримувати величезне задоволення від знайомого з дитинства поєднання смаків.

Так що пийте молоко, і будьте здорові!

Натхнення: www.likar.info

 
comments powered by HyperComments